A nemzetközi amatőr hokitorna idei 3. állomása április 14-én volt Csíkszeredában, ahol a
Zsögödi Medvék rendezték meg a Zsögöd 6-os tornát.

Egyesületünk Öregfiú csapata a tavalyi
ezüstérem után minimális elvárásként a 3–4. hely megszerzését tűzte ki célul.
Az első mérkőzést a Kiskörös-Baja- Hargitai Farkasokból összeállított csapattal játszottuk.
Sajnos nagyon álmosan kezdtük a mérkőzést, és ez ellenfél gyorsan 0:3-s előnyre tett szert. A
második félidőben aztán feltámadtunk, sorra vezettük támadásokat és sikerült 2:3-re
felzárkóznunk. Azonban az idő már kevés maradt az egyenlítésre, így csalódottan hagytuk el a
jeget vesztesként.
A következő mérkőzésünket a házigazdákkal játszottuk, és remek játékkal 2:1-re vezettünk a
mérkőzés utolsó 5 perce előtt. Sajnos azonban a sokszoros román válogatott Péter Szabolccsal
felálló, egykori profi jégkorongozó Medvéknek sikerült megfordítani a mérkőzést az utolsó
percekben, így ismét 2:3-as vereséggel végeztünk. Némi vigaszt jelent, hogy a tornagyőztes
Medvék a mérkőzés után azt mondták, hogy ez egy döntővel felérő mérkőzés volt…
Az 5–6. helyért a Szabadkai Hoki Klubbal mérkőztünk, akiket a rendszeres barátságos
mérkőzéseinknek köszönhetően már jól ismerünk. Ezen a meccsen remek játékkal 5:1-re
nyertünk, így a tornát az 5. helyen zártuk.
Ki kell emeljük ugyanakkor, hogy a torna legjobb kapus címet a mi hálóőrünk, László Donát
kapta meg.
A torna végeredménye: 1. Zsögödi Medvék. 2. Zsögödi Mackók. 3. Újvárosi Hokillák. 4.
Kiskőrös-Baja- Hargitai Farkasok. 5. Goodwill Pharma Szegedi Vízmű. 6. Szabadkai Hoki
Klub.
A torna sorozat utolsó idei állomása 2018. április 28-án Szegeden lesz, melyre szeretettel
várjuk az érdeklődőket.

1. kép: Állós sor: Szalontai, Kis Szabó (1), Borsos (1), Hajdu, Kovács (3). Elől: Bús (1),
Lavner (1), Laszló, Csiki, Angi (1). A képről hiányzik: Farkas (1) (zárójelben a lőtt gólok